ساخت وبلاگ گیربکس اتوماتیک خرید از بانه دیجی بروز کاور موبایل لوازم جانبی موبایل تاچ ال سی دی سامسونگ تاچ ال سی دی خرید تلویزیون نمونه سوال امتحانی آذر دیجی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل گت موب خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
دانستن آنچه که با با ردیاب های GPS ممکن است

ردیاب کودکان و سالمندان و جی پی اس ماشین

دانستن آنچه که با با ردیاب های GPS ممکن است

دانستن آنچه که با با ردیاب های GPS ممکن است

دستگاه ردیاب جی پی اس های دستگاه های شگفت انگیزی هستند. اگر لازم است بدانید که یک شخص ، وسیله نقلیه یا دارایی در زمان لحظه و به صورت آنلاین در کجا قرار دارد، تعدادی ردیاب عالی وجود دارد که کار را انجام می دهند. آیا می دانید چه چیزی صحیح است و چه چیزی نه؟ بیایید برخی از داستان های بلند که در اطراف GPS سرچشمه گرفته است را رد کنیم.

می توانید یک دستگاه ردیاب جی پی اس را در یک اسکناس دلاری قرار دهید

این داستان یک داستان علمی تخیلی است. حداقل فعلاً نه. نه به دلایلی که شما ممکن است فکر کنید. در سالهای اخیر تراشه های GPS تقریباً اندازه قسمت صورتی ناخن کوچک شده اند.

دستگاه ردیاب جی پی اس

بنابراین ، اگر تراشه های گیرنده GPS بسیار کوچک هستند ، چرا دستگاه های ردیابی بسیار بزرگ هستند؟ اول، یک جی پی اس ردیاب به دو آنتن نیاز دارد، یکی برای GPS و دیگری برای تلفن همراه. اندازه آنتن GPS بر چگونگی دریافت اطلاعات تراشه از سیستم موقعیت یابی جهانی و بنابراین دقت دستگاه تأثیر می گذارد. بطور کلی هرچه آنتن بزرگتر باشد ، سیگنال بهتر می شود.

دوم مسئله قدرت است. هرکسی که دارای تلفن هوشمند است ، می داند که بیش از یک ساعت یا دو ساعت استفاده مداوم از دستگاه ارسال و دریافت داده را دشوار می کند. یک دستگاه ردیابی باید پیوسته داده های ردیابی را از شبکه ماهواره ای دریافت کرده و موقعیت خود را از طریق یک شبکه تلفن همراه گزارش دهد تا از آن استفاده کند. با داشتن یک باطری بزرگتر قدرت بیشتری خواهید داشت و دستگاه مدت زمان بیشتری روشن خواهد بود.

وقتی حرکت ردیاب را در یک نمایشگر بزرگ به صورت آنلاین دنبال کنیم، می توانیم حرکت آن را روی نقشه مشاهده کنیم. اما اگر از دستگاه دیگری مثل موبایل یا تبلت برای مشاهده حرکت استفاده کنیم، حرکت ردیاب به این صورت است که از نقطه ای به نقطه ی دیگر خواهد پرید.

تهیه کنندگان تلویزیون و فیلم در هنگام به تصویر کشیدن دستگاه ردیاب جی پی اس، برخی از آزادی ها را به دست می آورند. خیلی جالب نخواهد بود که دوربین را روی صفحه کامپیوتر قرار دهید تا هر 10 ثانیه (یا حتی هر 30 یا 60 ثانیه) حرکت نقطه را نشان دهد. هیچ کس برای این کار وقت ندارد.

دستگاه ردیاب جی پی اس در زمان واقعی موقعیت های خود را در یک بازه از پیش تعیین شده گزارش می کنند و بر اساس نیاز کاربر برنامه ریزی می شوند. این امر از طریق عوامل مختلفی از قبیل اندازه ردیاب، آنچه ردیابی می شود و همچنین انتظار می رود پوشش شبکه ای و GPS در منطقه ، از جمله موارد دیگر مشخص شود. معمولاً سریعترین فاصله گزارش برای اکثر ردیاب ها هر 10 ثانیه است.

با ارسال یک جریان مداوم از داده ها ، دستگاه ردیاب جی پی اس می تواند میزان مصرف برق را صرفه جویی کند و به طور بالقوه برای چند هفته یا حتی ماه ها ، در برخی موارد ، با یک بار شارژ کار کند. در همین حال ، یک ردیاب تنظیم شده برای داده های ثابت ممکن است در بهترین حالت فقط چند ساعت طول بکشد. همچنین به کاهش هزینه ها کمک می کند. برای اکثر برنامه ها ، گزارش هر چند دقیقه بیشتر از حد کافی است.

بنابراین ، یک ردیاب مکان خود را در یک بازه از پیش تعیین شده می فرستد ، که پلت فرم GPS به عنوان نقطه ای روی نقشه نمایش می دهد. این کار معمولاً چند ثانیه طول می کشد تا پردازش شود (بسته به ترافیک شبکه). این داده را به این روش ارسال می کند تا ردیابی را برای هرچه بیشتر ممکن با بهترین قیمت فراهم کند.

چرا ردیاب هزینه ماهانه دارد؟ پیمایشگر GPS من به اشتراک نیاز ندارد

یک ردیاب GPS و یک مسیریاب GPS کمی متفاوت عمل می کنند. یک ناوبر معمولاً با مجموعه نقشه هایی که از زمان برنامه نویسی خود جاری هستند بارگیری می شود. اینها در حافظه دستگاه ذخیره می شوند. دستگاه سپس سیگنالهایی از صورت فلکی ماهواره GPS دریافت می کند که مختصات خاص خود را در اختیار آن قرار می دهد. مسیریاب آن مختصات را به موقعیتی روی نقشه ای که در صفحه نمایشگر شما نمایش داده می شود ، ترجمه می کند. اکثر شرکت ها هر چند ماه به روزرسانی های ناوبری را ارائه می دهند و نقشه هایی را با هزینه کمی به روز می کنند.

از طرف دیگر ، یک دستگاه ردیاب جی پی اس داده های خود را از سیستم موقعیت یابی جهانی دریافت می کند و مکان خود را از طریق سرویس تلفن همراه به یک سکوی ردیابی منتقل می کند که مختصات خود را به نقطهای روی نقشه تبدیل می کند. بیشتر آنها از یک سرویس نقشه برداری استاندارد مانند Google Maps استفاده می کنند ، به طوری که بدون نیاز به یک کاربر برای اقدام ، به روز می شوند.

در حالی که مبلغ کمی از هزینه مانیتورینگ ماهانه به نگهداری و نگهداری از سکویی می رود که ردیاب را در حال اجرا نگه می دارد، سهم شیر هزینه داده های ماهانه شبکه موبایل است. ارسال هر "لوکیشن" از طریق شبکه موبایلی نشانگر یک هزینه ناچیز است ، اما آنها در طی ماه اضافه می کنند.

کاشت GPS چگونه کار می کند؟

این کار تا به امروز امکان پذیر نبوده است و ما انتظار نداریم که به زودی آن را در دنیای واقعی ببینیم. ردیابها ممکن است کوچک باشند ، اما باتری ها اینگونه نیستند. در حالی که قابل تصور است که شخصی بتواند یک دستگاه ردیاب جی پی اس را در بدن انسان کاشت کند ، این یک روش سریع یا بدون درد نیست و به دلیل محدودیت باتری ، خیلی طولانی کار نخواهد کرد.

تراشه های ردیابی حیوان خانگی چگونه کار می کنند؟

تراشه های ردیابی که اغلب در سگ ها و گربه ها کاشته می شوند، و به عنوان ردیاب برای حیوانات استفاده می شود دستگاه GPS نیستند. آنها راهی را که دستگاه ردیابی با استفاده از سیستم موقعیت یابی جهانی انجام می دهد ، سیگنال نمی فرستند یا دریافت می کنند. آنها از شناسه فرکانس رادیویی (RFID) برای کدگذاری اطلاعاتی استفاده می کنند که توسط یک دامپزشک یا یک پناهگاه حیوانات با تجهیزات صحیح قابل خواندن است. تراشه های RFID معمولاً وسایل منفعلی هستند که فقط از چند متری خود ردیاب قابل خواندن هستند. آنها نیرو ندارند اما شارژ الکترومغناطیسی بسیار کمی دارند که می توانند با شماره سریال رمزگذاری شوند. سپس کاربر می تواند برای یافتن اطلاعات مربوط به حیوان مورد نظر مانند تاریخچه پزشکی و آدرس مالک خود، با یک بانک اطلاعاتی مشورت کند. میکروچیپ های حیوان خانگی در واقع بارکد دیجیتالی هستند.

دستگاه من در خارج از کشور واقع است، اما سیستم می گوید در خیابان است. GPS چقدر دقیق است؟

این یک سؤال پر بار است ، که برای آن چندین جواب وجود دارد. سیستم های غیر نظامی وانیلی به طور کلی با چند متری دقیق ، با "بدترین حالت" در حدود 25 فوت 95٪ از زمان دقیق هستند. این دقت می تواند تحت تأثیر نیروهای خارجی مانند موانع سیگنال (ساختمان ها / درختان) و حوادث آب و هوایی باشد.

بسیاری از دستگاه های GPS برای افزایش دقت آنها به سیستم های دیگر ضربه می زنند. بسیاری از دولت ها و مؤسسات علمی سیستم های تقویت را به منظور ارائه دقیق ترین موقعیت ممکن با ارسال سیگنال های خود از مکان های ثابت ، اجرا کرده اند. بیشتر دستگاههای غیر نظامی A-GPS ( سیستم موقعیت یابی جهانی دستیار) برای بهبود دقت از فرستنده های تلفن همراه (و به طور فزاینده ای اغلب ، وای فای) استفاده می کنند .

چرا دقت ردیاب من تغییر می کند؟ بعضی اوقات دقیق است ، اما هر چند وقت یک بار اشتباه ردیابی می کند

هر 27 ماهواره GPS که در مدار زمین قرار دارند ، در حال حرکت است. این سیستم به گونه ای تنظیم شده است که در هر زمان حداقل چهار ماهواره در نمای هر نقطه ای از کره زمین قرار بگیرند. معمولاً موارد بیشتری وجود خواهد داشت. پاسخ ساده این است که هرچه ماهواره ردیاب شما می تواند "ببیند" ، موقعیت آن دقیق تر خواهد بود. با افزایش تعداد ماهواره ها در نما ، دقت ردیاب شما نیز تغییر خواهد کرد.

توجه به این نکته نیز ضروری است که دقت ردیابی یک وسیله ی متحرک متفاوت است. زیرا ساختمانها ، ساختمانهای بلند ، کوهها و حتی درختان می توانند مانع از پوشش ماهواره ای شوند. همچنین ممکن است متوجه شوید که پوشش در مناطقی که به نظر گسترده و باز هستند افت می کند. این می تواند ناشی از تداخل ناشی از انتقال الکترونیکی باشد ، مانند چیزی که توسط خطوط برق بالا منتشر می شود.

آیا می خواهید درباره ردیابی GPS اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ با تیم پشتیبانی آرا سیستم تماس بگیرید!


برچسب ها : دستگاه ردیاب جی پی اس ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 18 دی 1398ساعت 16:50 توسط آریا مظفری | | تعداد بازدید : 0