ساخت وبلاگ گیربکس اتوماتیک دیجی بروز کاور موبایل نمونه سوال امتحانی آذر دیجی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل گت موب خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
معمول ترین ایرادات ردیاب ماشین و نحوه حل آن

ردیاب کودکان و سالمندان و جی پی اس ماشین

معمول ترین ایرادات ردیاب ماشین و نحوه حل آن

 1. این می تواند به صاحبان خودرو كمك كند وسایل نقلیه خود را به سرعت در صورت سرقت پیدا كنند. هنگامی كه یك وسیله نقلیه به سرقت رفته است، بیشترین اهمیت در تلاش برای بازیابی آنها است زیرا هنگامی كه از اتومبیل شما از دستتان خارج شد ، فقط قبل از جدا شدن قطعات یا قاچاق به كشور دیگر ، مدت زمان محدودی دارید.
 2. ردیاب خودرو همچنین مجموعه ای از ویژگی های پیشرفته مانند مكان یابی ، سنسورها و ردیابی در زمان واقعی را دارند. Geofencing و سنسورها می توانند به عنوان یك سیستم هشدار دهنده اولیه كه به موقع به صاحبان هشدار می دهد ، عمل كنند. در حالی كه ردیابی در زمان واقعی می تواند موقعیت دقیق جغرافیایی یك وسیله نقلیه را مشخص كند.
 3. ردیاب های GPS ماشین همچنین می توانند ایمنی عزیزان شما را كه رانندگی می كنند، به ویژه در مورد نوجوانانی كه ممكن است تازه مجوز خود را دریافت كرده اند یا اعضای سالخورده خانواده شما كه ممكن است برای رانندگی بسیار ناخوشایند باشند، تضمین كند. امكاناتی مانند تاریخچه مسیر و هشدارهای سرعت شما را قادر می سازد عادتهای رانندگی و ایمنی كلی جاده آنها را كنترل كنید.
 4. ردیاب ها همچنین می توانند به صاحبان مشاغل كمك كنند تا هزینه ها را كاهش دهند زیرا این دستگاه ها قادر به انتقال اطلاعات مربوط به نگهداری وسیله نقلیه ، مصرف سوخت و مسائل مربوط به راننده هستند. این داده ها سپس می توانند مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند تا تنظیمات مربوطه انجام شود و هشدارهایی برای رانندگان برای عملكرد بهتر ناوگان صادر شود. در نتیجه ، شركت ها می توانند درآمد خود را افزایش داده و هزینه های كلی را كاهش دهند.

ایرادات ردیاب ماشین

هنگام دستیابی به یك ردیاب ماشین یا برای استفاده شخصی یا برای شركت خود ، فاكتورهای مهمی وجود دارد كه باید در نظر بگیرید ، مانند موارد زیر:

قابلیت ردیابی به صورت آنلاین و در لحظه

از بین تمام ویژگی هایی كه ردیاب به آن مجهز است ، این مهمترین و مهمترین چیزی است كه باعث می شود ردیاب دستگاهی مفید و كارآمد باشد. به همین دلیل است كه می توانید موقعیت دقیق وسیله نقلیه را از طریق فناوری GPS ماشین پیدا كنید.

 • ساختار ردیاب ماشین

شما باید ردیاب ماشینی را انتخاب كنید كه ساده و آسان باشد تا بتواند كار كند و بفهمد اما به اندازه كافی با دوام باشد تا در برابر شرایط سخت مقاومت كند. همچنین باید عمر باتری طولانی داشته باشد و همچنین باید ضد آب باشد.

 • قابلیت های نظارت

یك ردیاب جی پی اس ماشین داده هایی را انتقال می دهد كه باید بتوانید به تنهایی به آنها دسترسی پیدا كنید. به دنبال كسی باشید كه گزینه های نظارت بر تلفن همراه مانند برنامه یا ردیابی وب را ارائه دهد. داشتن چنین گزینه ای دسترسی به پایگاه داده ردیاب خود را كنترل كرده و داده های جمع آوری شده توسط دستگاه خود را پایش و تجزیه و تحلیل می كند.

 • پشتیبانی فنی

به دنبال سازنده ای باشید كه پشتیبانی مستقیم مشتری را ارائه می دهد و ضمانت دستگاه شما را ارائه می دهد. از آنجا كه كار كردن با یك ردیاب ماشین حداقل به دانش فنی پایه ای نیاز دارد، درصورتی كه سازنده پشتیبانی و مساعدت اولیه را شروع كند ، به خصوص برای كاربران اولین بار كمك می كند.

 • قیمت گذاری

یك ردیاب ماشین خوب لزوماً نیازی به پرداخت هزینه ای معادل كل پس انداز زندگی شما ندارد. در میان دستگاه های موجود در بازار ، بعضی از شركت ها كه به صورت تخصصی اقدام به فروش ردیاب ماشین می كنند معمولا ردیاب هایی با قیمت مناسب و كارایی بالا ارائه می دهند. ردیاب های این شركت كم حجم ترین، كم وزن ترین و هوشمندترین ردیاب های اطراف را دارند، نرخ آنها بسیار مناسب است.

مشكلات رایج دستگاه های جی پی اس ماشین

دستگاه های ردیاب ماشین، با وجود پیشرفتی كه دارند ، می توانند مانند بسیاری از دستگاههای مشابه مستعد ابتلا به مسائل فنی مختلف باشند. اگر سناریوهای زیر را تجربه كرده اید ، می توانیم توصیهای مفیدی در مورد آنچه باید انجام دهیم به شما ارائه دهیم:

 • دستگاه جی پی اس ماشین شما در هنگام تهیه داده های مكان دقیق نیستند.

مشكلات در مورد دقت دستگاه معمولاً به دلیل خطاهایی در موقعیت یابی دستگاه ایجاد می شوند. در صورت بروز چنین مواردی ، خطاهای موجود در مكان را تجربه خواهید كرد زیرا آنتن دستگاه شما در انتخاب سیگنال ماهواره ای با مشكل روبرو است. كاری كه شما در این مثال باید انجام دهید انتقال دستگاه یا آنتن به مكانی است كه مانعی جلوی آن نباشد مثلا روی صندوق عقب ماشین.

 • در بارگیری داده مشكلی دارید.

برای دسترسی به اطلاعات تاریخچه دستگاه ، تنها كاری كه باید انجام دهید ورود به سایت آنهاست. اگر در انجام این كار مشكل دارید یا هنوز با خطاهای بارگیری مواجه هستید ، احتمالاً به دلیل مشكلات رایانه یا اتصال ممكن است این فرصت خوب باشد. از جمله این موارد می توان به سیستم عامل منسوخ شده ، برنامه های ناسازگار یا فایروال را فعال كرد. خوشبختانه با تماس با یك دستیار پشتیبانی فنی ، همه این موارد بلافاصله برطرف می شود.

 • در مكانی با آنتن دهی ضعیف قرار دارید.

این اتفاق می افتد هنگامی كه یك سیگنال ماهواره ای توسط یك شیء یا ساختار انسداد مسدود شده است یا وقتی گیرنده جی پی اس ماشین در تلاش است سیگنال هایی را از ماهواره مربوطه دریافت كند كه بیش از یازده هزار مایل با آن فاصله داشته باشد. به دلیل وجود موانعی مانند ساختمانهای بزرگ ، تونل ها و مناطق پرچالش جنگلی ، می توانید سیگنال خود را از دست بدهید.

 • در صورت وجود حركات شدید جی پی اس ماشین، دستگاه متوقف می شود.

برخی از دستگاه ها وجود دارند كه ممكن است با رسیدن به سرعت بسیار زیاد ، كار را متوقف یا حتی به طور كامل متوقف كند. این معمولاً در صورت استفاده از دستگاه دستی و سعی در استفاده از آن در اتومبیل بدون نصب صحیح آن اتفاق می افتد. درنهایت ، این امر به كیفیت سخت افزار و طراحی واحد ردیابی بستگی دارد. در ردیاب آهنربایی احتمال قطعی كمتر است زیرا این ردیاب ها به سیستم برق خودرو متصل نیستند و نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

عیب یابی برای مشكلات اتصال

پس از به دست آوردن دستگاه خود ، تمام كاری كه شما باید انجام دهید این است كه ردیاب ماشین خود را به رایانه متصل كنید. معمولاً ، اتصال این دو دستگاه عاری از سر و صدا است. در صورت بروز مشكل در مشكلات ، می توانید این مراحل را دنبال كنید تا در نهایت بتوانید منشأ مشكلات اتصال خود را شناسایی كنید:

 1. اطمینان حاصل كنید كه كابل كاملاً به رایانه و گیرنده جی پی اس ماشین وصل شده است. همچنین باید اطمینان حاصل كنید كه گیرنده GPS روشن شده است و به طور كامل كار می كند.
 2. پروتكل و میزان baud را بررسی كنید و مطمئن شوید كه آنها هم در برنامه رابط و هم گیرنده جی پی اس تراز شده اند. اگر هنوز نمی توانید ارتباط برقرار كنید ، دوباره آن را بررسی كنید. این احتمال وجود دارد كه نرخ باود حتی اگر مطابقت داشته باشد خیلی زیاد باشد ، و این می تواند باعث ایجاد خطا در ارتباط شود. اگر كمی مشكوك هستید ، می توانید از نرخ باود كم كنید. شما می توانید یك مرتبه پایین تر آن را بگیرید یا فوراً به 4600 یا 9،600 باود بروید. اگرچه كند خواهد بود ، با این سرعت ، خطایی ایجاد نمی كند.
 3. برنامه رابط را بررسی كنید و مطمئن شوید كه پورت COM مناسب را مشخص می كند. اگر هنوز نمی توانید اتصال پیدا كنید ، می توانید شماره های مختلف پورت COM را امتحان كنید تا زمانی كه بتوانید شماره مورد نظر خود را پیدا كنید ، در نهایت دریافت كنید.
 4. اگر نمی توانید رایانه خود را برای گفتگو با گیرنده GPS خود و PDA استفاده كنید ، ابتدا برنامه همگام سازی PDA را خاموش كنید. نرم افزار همگام سازی كه در پس زمینه اجرا می شود ، اغلب می تواند در اتصال تداخل ایجاد كند و باعث می شود گیرنده جی پی اس ماشین دارای مشكلات رابط باشد.
 5. برای اطلاعات در مورد اتصال با گیرنده جی پی اس ماشین، راهنمای كاربر دستگاه را بررسی كنید. اگر نمی توانید اطلاعات مورد نظر خود را در دفترچه راهنما پیدا كنید ، می توانید به وب سایت آنلاین دستگاه دسترسی پیدا كنید. همچنین می توانید با بخش پشتیبانی مشتری تولیدكننده و یا فروشنده ردیاب خود تماس بگیرید.

چند نكته آخر برای مراقبت از ردیاب ماشین

 1. ردیاب ماشین را از مكان هایی كه در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارد یا مكانهایی كه می توانند به شدت گرم یا سرد شوند دور نگه دارید. چنین درجه حرارت شدید بر سخت افزار دستگاه تأثیر می گذارد ، كه می تواند باعث نقص آن شود.
 2. مهم نیست كه دستگاه شما چقدر دوام داشته باشد ، شما هنوز هم باید با دقت آن را كنترل كنید. سعی نكنید آن را بیش از حد یا خیلی تهاجمی تكان دهید ، زیرا این كار می تواند بر اتصال تأثیر بگذارد.
 3. البته حتی اگر ردیاب شما با دوام و مقاوم در برابر آب است، اما شما هنوز هم باید در اطمینان از عدم قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و مایعات از جمله روغن و آب ، سهم خود را انجام دهید.
 4. هر چند وقت یك بار ردیاب ماشین را تمیز كنید. مهم نیست كه چقدر از ردیاب خود مراقبت های خوبی انجام دهید ، هنوز هم می تواند گرد و غبار و ذرات دیگر را در حین استفاده به دست آورد. بنابراین ، باید حتماً هر چند وقت یكبار آن را تمیز كنید تا از شر خاك ، گرد و غبار و آلاینده ها خلاص شوید. فقط كافی است آنها را با دستمال یا حوله پارچه ای پاك كنید و خوب است كه مجدداً مورد استفاده قرار بگیرید.

هنگامی كه با دستگاه خود مشكلی دارید و تمام منابع را بررسی كرده اید اما هنوز دلیل این مشكل را پیدا نكردید ، بهترین كار بعدی این است كه با تیم پشتیبانی فنی سازنده ردیاب خود تماس بگیرید.


برچسب ها : بهترین ردیاب , جئوفنسینگ ,
+ نوشته شده در شنبه 21 دی 1398ساعت 17:24 توسط آریا مظفری | | تعداد بازدید : 0